advertise
  • info ایمیل : shakeri۶۱.agn@gmail.com
  • info آدرس : همدان، آبشینه، جنب مشاوره املاک امیر کبیر

بهترین نایلون برای گلخانه

تجهیزات گلخانه ای همیشه بهار

طراح و سازنده گلخانه

هر یک از گیاهان برای داشتن رشد مطلوب نیاز به شرایط خاصی از نظر شدت نور ، دمای روزانه ، دمای شبانه ، میزان رطوبت نسبی هوا و رطوبت خاک دارند . برای تولید و پرورش تجاری گیاهان با کیفیت بالا و در تمام طول سال باید شرایط محیطی مطلوب به همراه کنترل عوامل خسارت زا نظیر باد ، طوفان های ویرانگر ، سرما و یخبندان و ..... از طریق ساختمانی بنام گلخانه هستیم که به عنوان محیط کنترل شده مطرح می گردد و با توجه به نیاز روزافزون بازار ، چه از نظر تولید گل و گیاهان زینتی و چه از نظر سبزیجات و صیفی جات خارج از فصل این روش تولید امروزه به یکی از سود آورترین بخشهای کشاورزی تبدیل شده است که البته سرمایه گذاری اولیه فراوانی را نیز طلب می کند . با توجه به سرمایه گذاری زیادی که در این زمینه صورت می گیرد فقدان مدیریت صحیح در احداث گلخانه ، انتخاب مکان ، نوع گلخانه و پوشش آن باعث عدم بهره وری مناسب از سرمایه و امکانات خواهد شد . جهت ایجاد شرایط ایده آل برای گلخانه به یک پوشش حفاظتی مناسب برای گلخانه نیازمندیم که با توجه به نوع محصول و شرایط اقلیمی هر منطقه متفاوت خواهد بود. در این میان پلاستیک های گلخانه ای باصرفه ترین و سازگارترین پوشش با هر نوع محصول و شرایط آب و هوایی می باشند. اگر هنوز در انتخاب بهترین نایلون برای گلخانه خود دچار تردید هستید،مرکز تجهیزات گلخانه همیشه بهار که طراح و سازنده گلخانه در همدان و سراسر ایران می باشد به شما این اطمینان را می دهد که با بهره برداری از باکیفیت ترین مواد اولیه و تکنولوژی روز دنیا جهت تولید انواع پلاستیک های گلخانه ای شما مشتریان ارجمند را در تحقق این هدف یاری می کند.ما سازنده بخاری گلخانه، سازنده اسکلت گلخانه و سازنده فن بخاری گلخانه نیز می باشیم.

تجهیزات گلخانه ای همیشه بهار

تجهیزات گلخانه ای همیشه بهار

نایلون بخاری گلخانه

استفاده از نایلون گلخانه برای ساخت گلخانه شخصی شما فواید زیادی دارد. ساخت نایلون گلخانه و استفاده از آن بسیار آسان است و هزینه بسیار کمتری نسبت به یک قاب بزرگ شیشه ای دارد. نایلون همان چیزی است که می تواند گرما و رطوبت گلخانه را حفظ کند. بسته به نوع نایلون مورد استفاده ، می توانید حتی در شرایطی که هوا در زمستان تنظیم می شود ، انواع مختلفی از گل ها را پرورش دهید. پوشش گلخانه از دوام بیشتری نسبت به نایلون معمولی برخوردار است. ورق های نایلون معمولی هنگام برش به راحتی پاره می شوند زیرا انتهای آن می پیچد ، اما نایلون گلخانه مخصوص ساخته شده است تا در برابر پاره شدن و ایستادگی در برابر آب و هوا مقاومت کند. در واقع به جای اینکه فقط از ورق ها تشکیل شود ، بافت هایی نیز درون ان قرار می گیرد. این نوع نایلون برای پوشاندن اندازه ها و شکل های مختلف سازه های گلخانه ای مناسب است و می توان در اطراف دریچه ها ، درها و پنجره ها قاب بندی شود.شما عزیزان برای خرید رطوبت ساز گلخانه خانگی، نایلون بخاری گلخانه، سیستم گرمایش گلخانه ای و سیستم سرمایش در گلخانه با مرکز تجهیزات گلخانه همیشه بهار که طراح و سازنده گلخانه می باشد تماس گرفته تا بهترین نایلون برای گلخانه را تقدیم شما نماید.


تجهیزات گلخانه ای همیشه بهار

انواع نایلون گلخانه

نایلون گلخانه سازی از چهار نوع مختلف پلاستیک ساخته می شود. این پلاستیک ها عموماً حدود ۲ تا ۳ سال دوام دارند. البته هوای شدید مانند طوفان ها ، گردبادها ، تگرگ و یخ زدگی شدید در از بین رفتن نایلون های گلخانه تاثیری زیادی ندارد. نایلون پلی اتیلن:اولین نوع نایلون گلخانه از نوعی ساخته می شود که به آن پلی اتیلن می گویند. این نوع نایلون در دو درجه ساخته می شود: درجه تجاری برای کاربردهای بزرگ صنعتی و درجه ابزاری برای مصارف شخصی. اکثر مراکز خانگی درجه خدماتی را دارند. نایلون پلی اتیلن در صورت نگهداری خوب به مدت یک یا دو سال دوام دارد و معمولا بعد از این مدت نیز می تواند تعمیر شود. نایلون گلخانه کوپلیمر:ای نوع نایلون،درجه ای بالاتر از نایلون پلی اتیلن است که کمی بادوام تر و ماندگار تر است. قبل از شروع به شکنندگی و شکسته شدن ، می تواند در گلخانه شما تا سه سال دوام داشته باشد. یخ زدن و ذوب شدن نایلون باعث شکننده شدن آن بعد از چند سال خواهد شد. پلاستیک های کوپلیمر گران قیمت نیز وجود دارد که از دوام بالاتری نیز برخوردار هستند و شبیه به شیشه عمل می کنند. نایلون پلی وینیل :یک نوع نایلون گران تر در مقایسه با دو مورد دیگر است ، با این وجود حتی از دو نمونه قبلی نیز بادوام تر است. گلخانه های سر پوشیده از نایلون پلی وینیل از مقاومت خاصی برخوردار است. اگر با تمیز کردن و بازرسی منظم از آن مراقبت خوبی کنید ، حداقل تا پنج سال می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. نایلون پلی کربنات:با دوام ترین نایلون گلخانه ، نوع پلی کربنات نام دارد. این نوع نایلن در واقع یک نایلون دوتایی یا دوقلو است و تشکیل شده از نایلون پلی کربنات و نایلون پلی اتیلن است. اگر به درستی از آن مراقبت شود می تواند تا یک دهه دوام بیاورد. همچنین برای رشد گیاه در طول سال گرما و رطوبت زیادی را حفظ می کند. مرکز تجهیزات گلخانه همیشه بهار ،طراح و سازنده گلخانه،فروشنده ی بخاری فن دار برای گلخانه، نایلون بخاری گلخانه و فروشنده اتصالات گالوانیزه گلخانه می باشد.مرکز تجهیزات گلخانه همیشه بهار از اولین های ساخت گلخانه در ایران است که انواع نایلون گلخانه را تولید می کند.این مرکز، قادر به طراحی و ساخت گلخانه در هر نوع تیپ مد نظر شما کارفرمایان با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد.


تجهیزات گلخانه ای همیشه بهار

افزودنی‌های نایلون گلخانه

یکی از عمده‌ترین محاسن کشت‌های گلخانه‌ای، امکان تولید خارج از فصل محصولات است. مقابله با عوامل بیرونی مانند: باد، باران، برف، حفظ دما و رطوبت و… همه و همه به عهده‌ی تنها دیواره‌ی دفاعی گلخانه که همان نایلون گلخانه‌ای است می‌باشد.هر چقدر افزودنی‌های نایلون گلخانه تخصصی‌تری در این امر استفاده شود، به همان میزان، میزان باردهی و عمل‌کرد در داخل گلخانه بیشتر خواهد بود. از این افزودنی‌های (ادتیوهای) تخصصی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: افزودنی ضد اشعه ماوراء بنفش (UV):اضافه کردن این ماده افزودنی به پوشش های نایلونی گلخانه علاوه بر اینکه باعث حفاظت محصولات در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید می شود، عمر و دوام خود نایلون را نیز زیاد کرده به گونه ای که می توان زمان بیشتری (حدود ۳ سال) از آن استفاده نمود. بنابراین این کار هم کیفیت محصول را بالاتر می برد و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. افزودنی مادون قرمز (IR):از جمله مزایای افزودن مواد IR به نایلون های گلخانه ای، حفظ محصولات در برابر تشعشعات مضر خورشید در مواقعی است که نور آفتاب شدید و گرم باشد. از دیگر مزیت های آن می توان به حفظ گرما و تنظیم دمای گلخانه در شب اشاره کرد. اشعه خورشید در طول روز دمای هوای داخل گلخانه را بالا می برد.در طول شب گلخانه این گرما را از دست می دهد.فیلم های حرارتی خاص با استفاده از افزودنیIR قادر به جذب اشعه مادون قرمز است و از دست رفتن گرما در طول شب را کاهش می دهد. این فیلم را به نام پوشش های حرارتی نیز می شناسند. افزودنی ضد مه (anti fog):قطرات آبی که در اثر فتوسنتز گیاهان در سطح داخلی فیلم ها شکل می گیرد ،دارای چندین اثر منفی می باشد. اول این که باعث کاهش ۳۰% دریافت نور توسط گیاهان می گردد که موجب کاهش محصولات می شود. دوم این که چکیدن قطرات شبنم بر روی گیاه، باعث افزایش احتمال بیماری های مختلف می شود. همچنین قطرات آب شبیه به ذره بین عملکرده و باعث سوختگی برگ ها می شوند. افزودن خاصیت ضد مه به نایلون های عریض گلخانه ای موجب پیشگیری از چنین مواردی می شود. افزودنی ضد باکتری (AB):افزودن این ماده به پلاستیک مانع ورود پرتوهای لازم برای رشد باکتری های مضر به داخل گلخانه شده و به این ترتیب از رشد و تکثیر آ ن ها در محیط گلخانه پیشگیری می کند. افزودنی اتیل ونیل استات (EVA): با اضافه کردن این ماده به نایلون گلخانه، می توان خاصیت کشسانی آن را به طرز چشمگیری افزایش داد. با کمک اتیل ونیل استات، نایلون که در روزهای گرم سال دچار انبساط شده است به راحتی به حالت اولیه خود بازگشته و شکل اصلی خود را حفظ می کند. مرکز تجهیزات گلخانه همیشه بهار یکی از کامل ترین و مجهز ترین مراکز طراحی و ساخت سازه گلخانه در ایران می باشد.این مرکز با داشتن تجهیزات کامل ،توانایی تولید بهترین نایلون برای گلخانه را دارد. مرکز تجهیزات گلخانه همیشه بهار از مراکز با سابقه ی طراحی و ساخت سازه گلخانه چوبی، سازه های گلخانه ای مدرن، ساخت سیستم بخاری گلخانه و تولید نایلون بخاری گلخانه می باشد و از آغاز در امر نوآوری در این صنعت کوشا بوده است.